Montované ocelové haly

Provedení montovaných ocelových hal

Základem haly je ocelová konstrukce na kterou je šroubováno střešní a stěnové opláštění. Ocelová konstrukce je kotvená do základových betonových patek. Konstrukce montované haly je opláštěná zatepleným nebo nezatepleným pláštěm. Pro plášť nezateplené ocelové haly je používán ocelový trapézový plech systému Trapex ovrstvený plastem v barvách stupnice RAL. Pro zateplený plášť montované haly je použit složený plášť systému Trapex nebo izolační panely s jádrem z polyuretanové pěny tzv. PUR panely.

Podrobnější popis, výhody a nevýhody jednotlivých typů opláštění montovaných hal najdete v sekci opláštění.
Ocelovou konstrukci je možné použít i jako neopláštěný zastřešený přístřešek.

Ocelové haly

Haly jsou vyráběny v souladu s příslušnými normami České republiky. Každá stavba haly je vždy dimenzována pro příslušné sněhové pásmo odpovídající místu stavby. Jednotlivé prvky ocelové haly lze dodávat i samostatně, jak ocelovou konstrukci, tak opláštění.
Při výrobě a montáži ocelových hal dosahujeme vysoké efektivity s použitím moderních a výkonných výrobních a dopravních zařízení a pečlivou dílenskou přípravou výroby, včetně postupu montáže. Tím je dosažena pro zákazníka velmi příznivá cena a krátké dodací lhůty s pružnou reakcí na zvláštní přání zákazníka.

Variabilita halových systémů

Variabilita umožňuje stavět rozměry a tvar dle přání zákazníka. Haly je možné stavět opláštěné celkově nebo z části. Ocelové montované haly lze přistavovat k již stávajícím objektům. Haly lze dodatečně prodlužovat, rozšiřovat, zateplovat, lze je kombinovat se zděnou stavbou nebo jinými stavebními materiály.

Doplňky a stavební výplně

Výplně stavebních otvorů jsou nabízeny v široké škále: vrata sekční, výklopná, dvoukřídlá, plastová okna, prosvětlovací pásy aj. Vstupní dveře ocelové nebo plastové. Prosvětlení je zajištěno pevnými nebo otvíravými plastovými okny. Další variantou pevného prosvětlení je použití dutinkového polykarbonátu v rámu nebo prosvětlovací desky v profilu opláštění. Tyto desky lze použít i v nezatepleném střešním opláštění, v zateplené střeše doporučujeme použít zateplené prosvětlovací panely.

Stavební výplně je možné osadit do volitelné části montované haly tak, aby rozmístění co nejvíce vyhovovalo provozně technickým podmínkám použití montované haly. Halu můžeme postavit i bez doplňků a zákazník si může osadit vrata či jiné doplňky dle vlastního uvážení i od jiných dodavatelů.

Využití montovaných hal

Ocelové haly mají velmi široké využití. Dají využít jako výrobní prostory včetně administrativních resp. prodejních částí, skladové prostory, obchodní prostory, dílny, jízdárny, zastřešení technologických celků. Využití je možné ve všech oblastech průmyslu i zemědělství.

Výhody

  • dlouhá životnost bez koroze
  • bezúdržbové provedení
  • vysoká pohledová úroveň
  • rychlá montáž
  • příznivá cena