menu

Servisní haly

Dalším typem staveb využívající ocelové montované haly jsou objekty, které plní převážně funkci servisních ploch. Nejčastěji jde o autoservisy osobních i nákladních automobilů,

Logo Gametall a.s Gametall a.s
Široké využití
dodali jsme řadu hal sloužící jako zázemí pro opravy a garážování automobilových veteránů, haly pro sklad a opravy pronajímaného zařízení a strojů, pro opravy stavební a zemědělské techniky apod. Specifické požadavky jsme řešili při dodávce servisních a parkovacích hangárů pro vrtulníky a letadla (zejména šířky vjezdových otvorů).
Prostorové a funkční nároky
U těchto konstrukcí je zvláště důležité a efektivní již při návrhu stavby zohlednit prostorové a funkční nároky vyplývající z budoucího provozu haly. Jde především o počet a umístění vrat, příp. přizpůsobení délkových modulů haly velikosti jednotlivých servisních stání. Tyto haly jsou často vybavovány lehkým mostovým jeřábem nebo prosvětlením ve střešním opláštění v kombinaci s částečně otvíravými plastovými okny ve stěnovém opláštění.
Vzhledem k ekonomice pořízení i provozu haly jde i o stanovení minimální avšak postačující výšku haly s ohledem na maximální výšku servisovaných zařízení, výšku servisních zdviží nebo skladovacích regálů pro náhradní díly.
Požárně bezpečtnostní řešení
Servisní prostory jsou často v rámci jedné haly odděleny od administrativních nebo prodejních prostor, v takovém případě je třeba věnovat pozornost požadavkům uvedeným v požárně bezpečnostním řešení stavby týkajícím se požární odolnosti tohoto oddělení.
Krátká doba výstavby
V případě promyšleného návrhu haly pro uvedené použití lze vytvořit pomocí ocelové konstrukce a opláštění z PUR panelů velmi funkční a zároveň i pohledově zajímavou budovu, s krátkou dobou výstavby a příznivými pořizovacími náklady.
Více obrázků ve fotogalerii
servisni-hala servisni-hala servisni-hala servisni-hala
Více obrázků ve fotogalerii